Zenit, Unics Kazan Karşısında Zorlansa da Kazanmayı Başardı

Turkish Airlines EuroLeague’in ilk haftasında iki Rus takımını karşı karşıya getiren maçta Zenit deplasmanda Unics Kazan’ı Conner Frankcamp ve Billy Baron’ın 35 sayılık katkısıyla 69-70 mağlup etti.

Zenit takımında Connor Frankcamp 18 sayıyla takımın en skorer ismi olurken, Billy Baron galibiyete 17 sayılık katkı verdi. Unics Kazan cephesindeyse Isaiah Canaan 18 sayı üretirken, faul problemine girdiği için beklenenden az süre alan Mario Hezonja 14 sayıyla oynadı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Maçın Hikayesi

İki takım da maça dengeli başlarken, ev sahibi Unics Kazan ilk üç dakikalık bölümü Mario Hezonja’dan bulduğu 10 sayılık katkıyla 10-7 önde tamamladı. Ardından Conner Frankamp ve Jordan Loyd’un basketleriyle Zenit skoru dengeledi. Skorboard hataları yüzünden sık sık duran ilk çeyreği Unics Kazan Marco Spissu son saniye basketiyle 22-18 önde tamamladı.

İkinci periyoda John Brown’ın basketiyle başlayan Unics Kazan, Zenit karşısında farkı altı sayıya çıkardı. Bu basketten sonra Conner Frankamp’ın iki üçlüğüyle Zenit rakibi karşısında oyunu dengeledi. Çeyreğin geri kalan bölümünde başa baş bir mücadele olurken; iki ekip soyunma odasına 33-33 eşitlikle gitti.

Üçüncü periyodun başında Unics Kazan takımında Mario Hezonja dördüncü faulünü alarak kenara gelmek zorunda kaldı. Buna rağmen Kazan çeyreğin ilk altı dakikalık bölümünü Isaiah Canaan ve Vorontsevich’in basketleriyle 47-41 önde geçti. Periyodun kalan bölümünde Billy Baron ve Gudaitis’in basketleriyle Zenit skoru dengeleyip öne geçti ve son periyoda 49-51 önde girdi.

Mario Hezonja’nın Hatası Maça Damga Vurdu

Son periyoda Billy Baron ve Arturas Guaditis’in basketleriyle başlayan Zenit bitime 8 dakika kala Unics Kazan karşısında farkı çift hanelere çıkardı 50-60. Zenit, maçın son iki dakikasına Billy Baron’un basketleriyle çift haneli skor avantajıyla önde girmeyi başardı. Son iki dakikalık bölümde Canaan’ın yaktığı ateşe Hezonja’nın da katılmasıyla Kazan rakibi karşısında farkı 1 sayıya indirdi. Son topta rakibine faul yapamayan Mario Hezonja’nın hatasını iyi değerlendiren Zenit maçı da 69-70 kazandı.