Lebron James: “Sorumluluğum Kritik Anlarda Doğru Kararları Vererek Takımımı Galibiyete Taşımak.”

Lebron James, Los Angeles Lakers forması ile geçirdiği iki sezonda takımını NBA finallerine taşımayı başararak ne kadar büyük bir yıldız olduğunu bir kez daha gösterdi.

Batı Konferansı final serisi 5. maçında Denver Nuggets’ı 117-107’lik skorla geçen Lakers, tam 10 yıl aranın ardından tekrar NBA finallerinde boy gösterecek.

İşte 10 yıllık özlemin giderileceği bu final maçına giden yoldaki son engelin aşılmasında kuşkusuz Lebron’un katkısı büyüktü. 5. ve son maçta ürettiği 38 sayı, 16 ribaund, 10 asistlik triple-double performansı ile süper yıldız tanımının altını bir kez daha tamamiyle doldurarak takımını finanle taşıyan isim oldu.

Bu önemli galibiyet ve müthiş performansın ardından Lebron açıklamalarda bulundu:

Takım arkadaşlarım sayesinde bu noktadayım. Maçın sonunda takım arkadaşlarım ‘bizi galibiyete taşı’ dedi. Benim de sorumluluğum kritik anlarda doğru kararları vererek takımımı galibiyete taşımak. Takımımızda daha önce NBA Finallerinde hiç oynamamış bazı oyuncular var. Bu yüzden tecrübem ile birlikte bu konuda sorumluluk almam gerekiyordu. Omuzlarım çok yük taşıyacak kadar geniş ama zihnim daha güçlü. Her zaman zihnimi güçlü tutmaya çalışıyorum ve finale yükseldiğimiz için çok mutluyum.

Eurohoops

17 yıllık müthiş kariyerine tam 10 tane NBA finali başarısı ekleyen Lebron, ligdeki sadece 3 takımdan (Golden State Warriors, Boston Celtics, Los Angeles Lakers) daha az NBA finali tecrübesine sahip.

Los Angeles Lakers, NBA finalinde Doğu Konferansı’nda Boston Celtics’i 4-2 ile geçerek şampiyon olan Miami Heat ile eşleşecek. Bildiğiniz gibi

Los Angeles Lakers, NBA Finallerinde Doğu Konferansı Finallerinde devam eden Boston Celtics – Miami Heat eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak. Bu gece 6. maçı oynanacak olan seride Heat‘in 3-2’lik üstünlüğü bulunuyor. Bildiğiniz üzere Lebron, Bosh ve Wade liderliğindeki Miami 2012 yılında şampiyonluğa uzanmıştı.