LiAngelo Ball, NBA Hayallerini Sürdürmek İstiyor

LiAngelo Ball, NBA Hayallerini Sürdürmek İstiyor

13 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

LaMelo Ball ve Lonzo Ball’ın kardeşi LiAngelo Ball, NBA hayalini sürdürmek için 22 ekimde yapılacak G-League draftine girmeye hazırlanıyor.

2018 NBA draftine girmesine karşın hiçbir takım tarafından seçilemeyen 22 yaşındaki LiAngelo Ball, geçtiğimiz yaz döneminde Charlotte Hornets ile NBA Yaz Ligi’nde boy göstermişti.

22 yaşındaki kanat oyuncusu NBA draftine hazırlanmak adına 2018 yılında Litvanya Ligi takımlarından Prienai ile sözleşme imzaladı. 2018 draftinde seçilemedikten sonra 2019 yazından Oklahoma City Thunder’ın G-League takımı Oklahoma City Blue ile geçici sözleşme imzalayan LiAngelo Ball, 2020 sezonunda ise Detroit Pistons ile hazırlık kampı için geçici sözleşme imzalamıştı.

Geçtiğimiz sezon küçük kardeşi LaMelo Ball’ın liderliğinde play-in oynama başarısı gösteren Charlotte Hornets ile NBA Yaz Ligi’nde 5 maçta görev alan 22 yaşındaki oyuncu 9.6 sayı, 2.0 ribaunt ve 1.6 top çalma ortalamaları yakaladı.

LiAngelo Ball’ın, G-League draftinde Charlotte Hornets’in alt takımı olan Greensboro Swan tarafından seçilmesi bekleniyor.