Philadelphia 76ers ile Ben Simmons Arasındaki Belirsizlik Sürüyor

Philadelphia 76ers ile Ben Simmons Arasındaki Belirsizlik Sürüyor

13 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

ESPN’in haberine göre, Ben Simmons ve Philadelphia 76ers arasında yeniden bir araya gelme yönünde atılan adımlar, salı günü yıldız oyuncu ve takımın yöneticileri arasında yapılan toplantıyla devam etti. 

Simmons, fiziksel kontrollerden geçti. Ancak 76ers ile yakın geleceği ve uzun vadeli durumu, bir takas belirsizliğini koruyor.

ESPN, Simmons’ın Salı gecesi genel menajer Daryl Morey ve başkan Elton Brand ile bir araya geldiğini bildirdi. Simmons NBA’in sağlık ve güvenlik protokolünde ve ilk COVID-19 testini pazartesi günü 76ers’ın Brooklyn Nets ile oynadığı maç esnasında yaptı.

Baş antrenör Doc Rivers’ın Salı günü Simmons ile iki kez bir araya geldiği ve onun hemen oynama fikrine karşı olmadığı bildirildi.

25 yaşındaki Simmons, 76ers’ın Detroit Pistons ile oynayacağı Cuma günkü hazırlık maçına kadar geri dönebilir. Takımın, antrenmanlardaki uygunluğunu ölçmeden Rivers’ın yıldız oyuncunun oynamasına izin verip vermeyeceği belirsiz.

Öte yandan birden fazla kaynağa göre, Avusturalyalı gardın takas talebi halen geçerliliğini koruyor.

Konuyla ilgili konuşan Sixers’ın koçu Doc Rivers şu ifadeleri kullandı:

“Oyuncular insanların işine karışmazlar. Ben bir oyuncuydum ve bu daha önce de oldu ve bunu daha önce de yapmış bir oyuncuydum. Takım olarak kazanmak istiyoruz. Özellikle kazanma şansınız olan bir takımdaysanız … Oyuncuların Ben Simmons’a kazanmalarına yardımcı olabilecek bir adam olarak bakıyorlar.”

All-Star Joel Embiid, Simmons’ın takımdan ayrı olarak geçirdiği süre boyunca duyguları konusunda şeffaftı. Embiid, geçen hafta, antrenman kampına ve sezon öncesi rapor veren oyunculara karşı Simmons’ın tavrını “sınırda saygısızlık” olarak nitelendirdi.

Simmons’ın şu ana kadar takımıyla olan sözleşmesine dair hükümlülükleri yerine getirmediği için aldığı ceza 1 milyon doları aştı.

Simmons’ın geçen yıl imzalanan beş yıllık 177 milyon dolarlık anlaşmanın bitmesine dört yıl kaldı.