Luigi Datome: “Hedefimiz Final Four Oynamak”

Luigi Datome: “Hedefimiz Final Four Oynamak”

20 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Yaz döneminde Olimpia Milano ile yeniden anlaşan ve İtalyan devinde üçüncü sezonunu geçirmeye hazırlanan Luigi Datome, İtalyan basını verdiği demeçte, takım olarak gelecek sezon Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four oynamayı hedeflediklerini dile getirdi.

İlerleyen günlerde 35 yaşına girecek deneyimli İtalyan şutör, verdiği demeçte şunlardan bahsetti:

“Hala bu seviyede oynayabileceğimi hissediyorum ve birlikte güzel şeyler yapabilmek umuduyla bir yıl daha devam edebildiğim için mutluyum. “Olimpia zaten çok önemli bir kulüptü ve bu nedenle onu seçmiştim ve son iki yılda hırslar, sonuçlar ve çekicilik açısından daha da büyüdüğünü düşünüyorum.”

Takımda geçirdiği iki sezonda bir Lega Basket Serie A, iki İtalya Kupası ve bir Süper Kupa zaferi yaşayan Datome, 2021 sezonunda ise uzun bir aradan sonra Olimpia Milano’nun Final Four görmesine yardımcı olmuştu.

“Şimdi heyecan dolu bir yılı sabırsızlıkla bekliyorum. Hayalim EuroLeague Final Four’a dönmek. Er ya da geç Milano buraları sık sık oynayan bir takım da şampiyonluklar kazanma şansına sahip olacak.”

Geçtiğimiz sezon EuroLeague’de 26 maçta görev alan şutör kanat, 7.0 sayı ve 1.4 ribaunt ortalamaları yakaladı. Önümüzdeki sezon takımın hedeflerinden bahseden Datoma çıtayı yine en tepeye koyarken, şunları dile getirdi:

“Hedef, asla hafife alınmayan İtalya’da kazanmak olmaya devam ediyor. Belki de biz ve Virtus’un kendimizi neredeyse diğerlerinden ayırdığımız doğru ve aynı zamanda şampiyonluğa prestij kazandırdığımızı düşünüyorum. Büyük bütçeler her zaman sonuçlarla eşleşmez ve her zaman kazanmak zorunda olmanın baskısını yaşıyoruz.”

Basketnews