Real Madrid’e Geri Dönen El Chacho Açıklamalarda Bulundu

Real Madrid’e Geri Dönen El Chacho Açıklamalarda Bulundu

20 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague tarihine geçmiş artık simge haline gelmiş isimlerden biri olan Sergio Rodriguez, sezon sonunda Olimpia Milano’dan ayrılmış ve geçtiğimiz günlerde herşeyin başladığı yere, Real Madrid‘e tam 6 yıl sonra tekrar geri dönmüştü.

El Chacho lakaplı tecrübeli oyun kurucu İspanya Liga Endesa‘nın son şampiyonu Real Madrid’e döndüğü için mutlu olduğunu belirtti, “Bu büyük kulübe geri döndüğüm için çok mutlu ve heyecanlıyım. Sezona başlamak için sabırsızlanıyorum. Çok yetenekli ve geniş bir takımımız var. Adaptasyonun hızlı olacağına eminim” dedi.

EuroLeague’de hedefin şampiyonluk olduğunu da söyleyen Rodriguez, “Sezonun kırılma anları oluyor ve takımın bu anlarda maksimumunu vermesi için kendimizi iyi hazırlamamız gerekiyor. Real Madrid için EuroLeague’de her zaman kazanmak ve şampiyonluk önemlidir. Burada oynarken bir kere şampiyonluk kazandım ve bunu tekrarlamayı çok isterim. Real Madrid’de oynamanın şampiyonluklar için savaşmak anlamına geldiğini biliyoruz” açıklamasını yaptı.

WiZink Center’da oynamak için sabırsızlandığını söyleyen El Chacho, “WiZink Center’da oynamak her zaman özeldir. Her zaman en sevdiğim salon oldu. Orada çok önemli maçlar oynadım ve profesyonel olarak geliştim. Eve döndüm, çok heyecanlı ve sezona başlamak için sabırsızım. Hepinizi WiZink Center’a bekliyorum. Hala Madrid!” ifadelerini kullandı.

Daha önce 2010 ile 2016 yılları arasında da Real Madrid formasını terleten “El Chacho”, İspanyol devinin yeniden yükseliş sürecinin simgelerinden biriydi. Geçtiğimiz sezon iseOlimpia Milano‘da toplam 34 EuroLeague karşılaşmasında süre bulan Rodriguez, maç başına 8.3 sayı, 2.3 ribaund ve 4.6 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.