Maccabi, Pota Altına NBA’den Takviye Yapmak İstiyor

Maccabi, Pota Altına NBA’den Takviye Yapmak İstiyor

24 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Koç Sfairopoulos yönetiminde son yılların en iyi basketbolunu oynayan ve play-off yarışında yeniden söz sahibi olan Maccabi Tel Aviv, yeni sezonun hazırlıklarına da başladı.

Pota altı rotasyonunu güçlendirmek isteyen İsrail ekibi, Euroleague sahnesinde ses getirmiş ama NBA sahnesinde aradığını bulamamış olan genç Hırvat uzun Ante Zizic ile ilgileniyor.

Cleveland Cavaliers ile kontratı bu yaz sonaerecek olan 2.10 metre boyunda olan 23 yaşındaki Zizic, bu sezon 22 maçta ortalama 10.1 dakika süre almış ve 4.4 sayı, 3.0 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti. NBA macerasına başlamadan önce 2016-17 sezonunda temsilcimiz Daçka ile Euroleague sahnesinde 20 maçta ortalama 21.4 dakika süre almış ve 9.0 sayı, 6.7 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Maccabi henüz Black ile yeni kontrat için anlaşabilmiş değil ve ellerinde Hunter dışında başka bir saf 5 numara da yok. Bu nedenle Zizic hamlesini düşünmeleri gayet doğal. Genç uzun NBA’de pişti ve daha tecrübeli bir oyuncu haline geldi. Ancak oradaki kariyerinin benchten öteye olmadığını da anladık. Bu nedenle artık Euroleague tekrar dönerek kendisini kanıtlama zamanı geldi. Güçlü fiziği, enerjisi, savaşçı kimliği ve ribaundlardaki katkısı ile tecrübeli uzunlarla birlikte koç Sfairopulous’un sisteminde parlayarak tekrar ön plana çıkabileceğini düşünüyorum.