Bayern Munich, Zenit’in Yıldızını Gündemine Aldı

Bayern Munich, Zenit’in Yıldızını Gündemine Aldı

24 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague‘de maçlar 1.5 aydır oynanmıyor ve bu sürede takımlar yeni sezon için transfer çalışmalarına başladılar.

Bayern Munich de kadrosunu güçlendirmek için marketi araştıran takımlardan biri. Alman ekibi kısa rotasyonunu bir skorerle güçlendirmek istiyor ve bu konuda yakından tanıdıkları bir isimle ilgileniyorlar.

Geçen yaz Rus ekibi Zenit ile 1+1 yıllık kontrat imzalayan Birleşik Amerikalı kanat oyuncusu Austin Hollins, Alman devinin yakından takip ettiği isimlerden biri. Oyuncunun Rus ekibi ile devam edip etmeyeceği henüz netleşmiş değil.

1.93 metre boyunda olan 28 yaşındaki şutör guard bir önceki sezon Rasta Vechta forması ile Almanya easyCredit BBL’de etkili bir performans göstermişti, bu nedenle Bayern teknik ekibi ve yönetimi tarafından hayli yakından bilinen bir isim. Kariyerindeki ilk Euroleague sezonunda ise takımı Zenit’in kötü performansına rağmen tek başına ayakta kalmaya çalışan isimlerden biriydi. Etkili dış şutları, atletik özellikleri ve çabukluğu ile hem açık alanda hem de yarı saha basketbolunda takımının en güvendiği skor opsiyonlarından biriydi. 27 maçta ortalama 23 dakika sahada kalan Hollins, 10.4 sayı, %34.7 3sayı, 2.1 ribaund, 1.5 asist, 1.4 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=bqWW71aFrGQ