Maccabi Tel Aviv’de Koç Arayışları Sürüyor

Maccabi Tel Aviv, sezon ortasında Yunan koç Ioannis Sfairopoulos’u görevden aldıktan sonra, Avi Even yönetiminde Turkish Airlines EuroLeague’de play-off oynamıştı. Play-offlarda Real Madrid’e süpürülen İsrail temsilcisi, yeni sezon için baş antrenör arayışlarını sürdürüyor.

Yunan basınının iddiasına göre, Maccabi’nin koçluk görevi için düşündüğü isimlerin başında Zenit ile kontratı süren İspanyol antrenör Xavi Pascual var. Bu transferin önündeki en büyük engel İspanyol çalıştırıcının Zenit ile iki yıllık sözleşmesinin olması. Fakat Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş durumundan ötürü önümüzdeki sezon da Rus takımlarının EuroLeague’de büyük olasılık mücadele edemeyecek olması Maccabi’nin elini güçlendiriyor.

İsrail temsilcisi, baş antrenörlük görevi için ayrıca Frutti Extra Bursapsor’da bu sezon 7Days EuroCup’da final oynayan ve EuroCup’ta yılın koçu seçilen Dusan Alimpijevic ve Zvezdan Mitrovic ile de ilgilendiğini öne sürülüyor.

Zvezdan Mitrovic, geçtiğimiz sezona AS Monaco ile başlamış fakat sezon ortasında kötü gidişattan dolayı görevine son verilmişti.

İlgili haberde ayrıca Maccabi Tel Aviv’in Real Madrid’in deneyimli baş antrenörü Pablo Laso ile de ilgilendiği dile getirildi. Fakat Laso’nun İsrail takımının başına geçmesi için eflatun beyazlıların deneyimli teknik adamla yolları ayırması gerekiyor.