Maurizio Gherardini Ayrılıkları ve Yenilikleri Değrerlendirdi

21 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Basketbolda ilan edilen beyaz sezon sonrasında yeni sezon için hazırlıklara başlandı. Çalışmalarını Topuk Yaylası Tesisleri’nde sürdüren sarı lacivertliler, Igor Kokoskov eşliğinde yeni sezon antrenmanlarına devam ediyor.

Yeni sezon hazırlıkları için kollarını sıvayan Fenerbahçe Beko ekibi, antrenman çalışmalarını Topuk Yaylası Tesisleri’nde sürdürüyor. Sarı lacivertli ekibin Genel Menajeri Maurizio Gherardini ise sürece ilişkin önemli açıklamalara imza attı.

Zeljko Obradovic döneminin sona erişi ve beraberinde 8 oyuncu ile de yolların ayrılmasının ardından, durumu değerlendiren menajer, çarpıcı ifadelere ima attı. Kulübün tarihini yazan pek çok oyuncunun yanı sıra Zeljko dönemini bitirmenin ise kolay olmadığını vurguladı. Bunu söylemenin önemli olduğunu da belirterek, Fenerbahçe’nin gelişiminde bu insanların bıraktıkları izin inanılmaz olduğunun altını çizdi. Ve o ekiple art arda beş Final Four, üç final, bir EuroLeague şampiyonluğu ve Türkiye’de de çok sayıda kupa alındığını hatırlattı.

Obradovic ile Kokoskov Bağı

Obradovic’in ardından takımın başına gelen Başantrenör Igor Kokoskov ile de konuşan Maurizio Gherardini, bu sözleşmenin de kolay olmadığını belirtti. Koçun en başından beri teklife büyük ilgi gösterdiği bilgisini de paylaşarak, uzun görüşmeler yapıldığını ve salgın sebebiyle de görüşmelerin daha çok görüntülü olduğunu ifade etti.

Onunla anlaşmanın önemine değinen menajer, Obradovic ile pek çok konuda da bağı olduğunu söyleyerek, koça hem sahada hem de organizasyondaki hedefleri anlattıklarını ekledi.

Güncel Yazılar