Melo, Lakers Transferi Öncesi Lebron ile Görüşmesini Anlattı

Tecrübeli skorer Carmelo Anthony, transfer süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu yazın flaş transferlerinden birine imza atarak Los Angeles Lakers ile anlaşan ve yakın arkadaşı Lebron James ile aynı takımda oynama şansı yakalayacak olan Melo, transferi hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

2003 NBA Draftı’nda adım attıkları ligde birlikte ama farklı takımlarda mücadele eden iki yıldızın aynı takımda buluşma fikri Melo’nun iddiasına göre Lebron’dan çıkmış.

Melo yaptığı açıklamada Lebron’un kendisine, “Zamanı geldi, bunu gerçekleştirmeliyiz. Seni istiyoruz” dediğini söyledi ve şöyle ekledi:

Zamanlama en önemlisi. Yıllardır buna güldük, bunu konuştuk. Artık aynı takımda olmamızın zamanı geldi. Daha iyi bir zamanlama olamazdı.

Eurohoops

Bildiğiniz üzere Lakers, hali hazırda Lebron ve Davis’e sahipti, bu yaz kadrolarına Westbrook’u da katarak Büyük Üçlü’yü oluşturmuşlardı. Melo da onlara en büyük desteği verecek isim olacak ki Westbrook ile beraber kariyerlerindeki ilk şampiyonluk yüzüğünü kazanmak için ekstra çaba sarfedeceklerini söylemek yanlış olmaz.

Bu konu hakkında Melo şu ifadeleri kullandı; “Kariyerimde bu eksik. Beni geceleri uyutmayan, motive eden şey bu.”

6 kez NBA sezonun en iyi beşlerine seçilen ve toplamda 10 kez All-Star formasını giymiş Melo, Lakers’da Büyük Üçlü’nün yanında tamamlayıcı rolde olacak. Geçen sezon Portland’da da benzer rolde 13.4 sayı, %40.9 3sayı, 3.1 ortalamaları ile katkı vermişti ki üçlük yüzdesi konusunda da kariyer sezonunu yaşamıştı.