Brooklyn, Durant’ten Sonra Irving ve Harden ile Kontrat Yenileyecek

NBA Doğu Konferansı’nın güçlü takımlarından Brooklyn Nets‘de yönetim, Büyük Üçlü’yü takımda tutacağına inanıyor.

Geçen sezon yaptığı takasla James Harden‘ı diğer 2 süper yıldızı Kyrie Irving ile Kevin Durant’in yanına eklemeyi başaran Nets, gerçekten “Büyük” bir üçlü kurmuştu.

Ancak geçen sezon hem Irving hem de Harden’ın üst üste yaşadıkları sakatlıklar nedeniyle sonrasında NBA şampiyonluğuna uzanan Bucks karşısında, konferans yarı finallerinde, 7 maça uzayan seride kaybetmişler ve elenmişlerdi.

Hatırlayacağınız üzere Nets, geçtiğimiz günlerde süper yıldızı Durant ile 4 yıllık toplam 198 milyon değerinde yeni bir kontrat imzalamıştı.

Kulüp yönetimi bu imzanın ardından kontratlarında son yılllarına girecek olan diğer yıldızlar, Irving ve Harden ile yeniden anlaşmaya da aynı şekilde sıcak bakıyor, gayet iyimserler.

Bleacher Report’da yer alan habere göre Nets GM’i Sean Marks, takımın iki yıldızıyla da hazırlık kampı başlamadan yeni kontrat kınusunda anlaşıp imzalayacaklarını düşünüyor.

31 yaşındaki Harden geçen sezon 44 maçta görev alabilmiş, 24.6 sayı, 7.9 ribaund, 10.8 ortalamaları ile mücadele ederken, 29 yaşındaki Irving ise 54 maçta sahaya çıkmış ve 26.9 sayı, 4.8 ribaund, 6.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.