Michael Jordan, NASCAR’a El Atıyor!

Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi ismi olarak kabul edilen Michael Jordan, daha önce el atmış olduğu beyzboldan sonra üçüncü girişimini de motor sporlarına yaptı!

Jordan’ın sosyal medya hesabından yayınlanan açıklamada, NASCAR pivotu Denny Hamlin ile birlikte 2021 sezonunda yarışlarda yer alacak bir takım kuracaklarını belirtti.

57 yaşındaki efsane basketbol adamı, yeni kurulacak takımın pilotunun ise bu sezon Richard Petty Motorsports için yarışan, NASCAR’daki tek afroamerikalı sürücü Bubba Wallace olacağını ifade etti.

Jordan NASCAR organizasyonunda az sayıda afroamerikalı takım sahibi olduğunu vurguladı:

Sistematik ırkçılığa karşı mücadele için verdiğim sözlere ve yaptığım bağışlara ek olarak, yeni bir izleyici kitlesi yetiştirmek ve siyahilere yarışlarda daha fazla fırsat tanımak için bu takımı bir şans olarak görüyorum.

Hatırlayacağınız üzere Majesteleri basketbola ara verdiği dönemlerde profesyonel olarak beyzbol da oynamıştı. Aynı zamanda hobi olarak golf oynamayı da sevdiği bilinen efsane ismin spora yönelik duyduğu sevgi ve bakış açısı böylece farklı bir boyut daha kazanmış olacak. Bildiğiniz üzere Jordan aynı zamanda NBA ekiplerinden Charlotte Hornets‘ın da sahibi.