Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Final Mücadelesinde Harikalar Yarattı

Posted by

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Turnuvası Final müsabakasında Darüşşafaka ve Fenerbahçe Beko ekipleri karşı karşıya geldi. Nefes kesen mücadele 72-94 skorla sona ererken kazanan sarı lacivertli ekip oldu.

Darüşşafaka Tekfen ekibini 72-94 skorla mağlup eden Fenerbahçe Beko ekibi, Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Turnuvası şampiyonu olmayı da böylelikle başarmış oldu.

İlk çeyrekten oyundaki üstünlüğü korumayı başaran sarı lacivertli ekip, hem açık sahada hem de yarı sahada da hücum silahlarını son derece etkili kullanması ile de dikkatleri çekmeyi başardı.

Farkı maç boyu açmayı sürdüren ve müsabakanın sonunda da galibiyet elde etmeyi başaran Sarı Kanarya ekibi, özellikle de birinci ve üçüncü çeyrek mücadelelerinde skor patlaması yaşayarak aradaki farkı açtı.

Yönetiminde Selçuk Ernak’ın görev aldığı final müsabakasında, Darüşşafaka Tekfen ekibinin skoreri 15 sayı ile John Gillon olurken, onu 12’şer sayı ile takip edenler Grant Jerrett ve Erkan Veyseloğlu oldular.

Maçın Yıldızı Jarell Eddie Oldu

Öte yandan faul çizgisinden 12’de 12 atarak 12 sayıya ulaşan bir isim de Andrew Andrews oldu.

Sarı lacivertli takımda ise 18 sayı ile skorer isim Jarell Eddie oldu ve bu sayıyla maçın yıldızı da Fenerbahçeli basketbolcu olmuş oldu.

Güncel Yazılar