Micic: “Oyuncuların bakış açısından en iyi karar verildi.”

Micic: “Oyuncuların bakış açısından en iyi karar verildi.”

26 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Anadolu Efes‘in yıldız guardı Vasilije Micic, 2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonunun iptal edilmesine dair açıklamalarda bulundu.

Pandemi nedeniyle 2 aydan bu yana askıda olan Turkish Airlines Euroleague bugün (25 Mayıs) yapılan toplantı sonucunda tamamen iptal edilmişti ve Anadolu Efes‘in Sırp guardı Micic bu konudaki fikirlerini Mozzart’ta açıkladı:

Dürüst olmam gerekirse; şampiyonluğu kazanmak için en iyi durumda olan takım olsak da bu iyi bir karar. Tüm bu yaşananlara farklı bir açıdan bakmamız gerekiyor. Sonuçta heğimiz çok uzun bir ara verdik. Oyuncuların bakış açısından en iyi karar verildi. Sakatlık riski çok büyük ve oynanma koşullarının kalitesi tartışmalı olacaktı. Tüm bu durumlar sonraki sezonun başında da olacak ve muhtemelen garip başlangıç olacak. Bu karar nedeniyle gelecek sezonun daha harika olacağına inanıyorum. Seyirci durumu yakında çözülecektir. Bu yüzden sezonun bu şekilde bitmesinin daha iyi olduğuna inanıyorum.

Mozzart

Anadolu Efes‘in sezonun tekrar başlaması istediğini de değerlendiren Micic, şu ifadeleri kullandı:

Herkes hikayeye kendi açısından bakıyor. Eğer sezon geri dönseydi, bu herkes için büyük bir şok olacaktı. Hala herkes için sağlık ilk sırada ve diğer her şey buna kıyasla önemsiz. Evet, bu durum biraz üzücü çünkü şampiyonluk için mücadele edemedik. Geçen sezondan sonra bir adım daha ileri gidebilirdik fakat takım olarak daha fazla oynamama kararını oybirliğiyle karar verdik. Bu karar sebebiyle teknik kadro biraz rahatsız oldu ama Ergin Ataman böyle bir koç. Hedefe ulaşmak onun için çok önemli. Gerçek durumun farkında olmayabilir ve muhtemelen bir düğmeye basarak her şeyin normale dönebileceğini düşündü.

Mozzart

Micic, lacivert-beyazlılardaki geleceği hakkında da konuştu:

Gelecek sezon için Efes‘le bir sözleşmem var ama bundan sonra ne olacağını göreceğiz.

Mozzart