Real Madrid’de Carroll’dan Sonra Reyes de Devam Diyor

Real Madrid’de Carroll’dan Sonra Reyes de Devam Diyor

27 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Real Madrid ve İspanya basketbolunun efsane isimlerinden olan Felipe Reyes de takım arkadaşı Carroll gibi takımı ile bir sezon daha yola devam etme kararı aldı.

Aslında pandemi nedeniyle sezon iptal olmasa büyük olasılıkla 40 yaşındaki uzunun son sezonu olacaktı ama kariyerinin bu şekilde sonlanmasını istemedi ve takımının kendisine teklif etti 1 yıllık yeni kontratı kabul etti, resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Reyes 2004 yılından beri Real Madrid formasını terletiyor ve kulüp tarihinin en çok maça çıkan oyuncusu konumunda.

Tecrübeli uzun bu sezon Liga Endesa’da 11 maçta ortalama 4.6 sayı, 3.0 ribaund ve Euroleague’de ise 7 maçta ortalama 3.4 sayı, 1.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Takımın manevi olarak lideri olan ve saha içinde olduğu kadar saha dışında da çok önemli bir figür olan Reyes, müthiş bir profesyonel. 40 yaşına gelmiş olmasına rağmen halen üst düzeyde sahada kalabilecek fiziğe sahip. Tecrübesi ve savaşçı kimliği ile özellikle Endesa’da koç Laso’nun yine benchte güvendiği isimlerden biri olacak. Çünkü 1 dakika da olsa 20 dakika da olsa sahada elinden gelen herşeyi yapan, tam tabiriyle terinin son damlasına kadar mücadele eden bir oyuncu.