Muratpaşa Belediyespor Baş Antrenörü Eski Milli Oyuncu Oldu

Muratpaşa Belediyespor Baş Antrenörü Eski Milli Oyuncu Oldu

9 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türkiye Basketbol Federasyonu Antalya Ligi içerisinde 10-18 yaş arası 6 farklı ligde yarışan Muratpaşa Belediyespor ekibinde, baş antrenör olarak eski milli takım oyuncusu ile anlaşma imzalandı.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu Antalya Ligi’nde yarışmakta olan 10-18 yaş arası toplamda 6 farklı ligde mücadele vermekte olan Muratpaşa Belediyespor ekibine yeni bir isim katıldı. Başantrenör olarak eski milli takım oyuncusu Erdem Türetken ile bir anlaşma imzalandı.

Takıma başantrenör olarak gelen Erdem Türetken için kulüp binası içerisinde imza töreni düzenlendi. Gerçekleşen imza töreninde konuşan Muratpaşa Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şimşek oldu.

 

Şimşek, kulübün diğer branşlarda göstermiş olduğu başarının basketbola da yansıdığını belirterek, basketbolda da yeni bir yapılanma sürecinde olunduğuna dikkat çekti.

 

Bu süreçte de eski milli takım oyuncusu olan Türetken ile baş antrenör olarak anlaşmış olduklarını söyleyerek, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın toplumcu spor anlayışı çerçevesinde olduklarını ve amatör bir spor kulübü olduklarını da unutmadan daha büyük hedeflere doğru yürüyeceklerini ekleyerek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

Önemli Başarılara İmza Atan Oyuncular Var

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Türetken de, kendisi için tanınmış olan şansa teşekkür etti. Muratpaşa ile çok güzel işlere de imza atacaklarını söyleyen baş antrenör, kulübün 10-18 yaş grubunda da önemli başarılara imza atan takımların bulunduğuna dikkat çekti.