MVP Oylamasında Aldığı Düşük Puan Kral’ı Kızdırmış!

MVP Oylamasında Aldığı Düşük Puan Kral’ı Kızdırmış!

19 Eylül 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Son günlerde devam eden NBA konferans finallerinden bile daha fazla gündemi meşgul eden konu MVP seçimleriydi.

Kariyeri boyunca tam 4 kez bu ödülün sahibi olan Los Angeles Lakers’ın süper yıldızı Lebron James, bu sezon ödülü kendisinin alamaması ve geçen sezon olduğu gibi üst üste ikinci kez Giannis’e gitmesine tepkili ifadelerle yorum yaptı:

Beni kızdırdı. 101 oydan sadece 16’sını ilk sıradan almak beni her şeyden çok kızdırdı. Kazananın ödülü haketmediğini söylemiyorum. Kariyerim boyunca pek çok kez 2. bitirdim. Bu lige MVP ya da şampiyon olacağım diyerek gelmedim. Her zaman, her geçen gün daha iyi olmak istediğimi söyledim. Elimde olmayan bazı şeyler var, kontrol edemediğim. Ancak yine de beni kızdırdı.

Kriterlerin ne olması gerektiği hakkında falan konuşmayacağım. Ben lige girdiğimden beri sürekli değişiyor. Bazen en iyi takımdaki en iyi oyuncu, bazen de sezonun istatistiksel anlamda en iyi oyuncusu seçiliyor. Giannis harika bir sezon geçirdi. Bunu söyleyebilirim.

Kral, 11 Mart’ta sezona ara verilene kadar 25.3 sayı, 7.8 ribaund, 10.2 asist istaistikleriyle mücadele etmişti. Ödülü hakettiğini düşünen tecrübeli yıldıza yapılan oylamada ilk sıradan oy verenlerin sayısı 101 kişiden sadece 16’ydı.