NBA Maçının Kameramanı Koronavirüs Sebebiyle Komaya Alındı

NBA Maçının Kameramanı Koronavirüs Sebebiyle Komaya Alındı

27 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs tedbiri gereğince NBA sezonunun askıya alınmamış olduğu dönemde gerçekleşen müsabakanın ardından Rudy Gobert ve Donavan Mitchell için koronavirüs teşhisi söz konusu olmuştu.

NBA sezonunun askıya alınmasından 4 gün öncesinde oynanan Detroit Pistons ve Utah Jazz müsabakasının ardından iki oyuncu olan Rudy Gobert ve Donavan Mitchell için koronavirüs bulgusuna rastlandığı bildirilmişti. Aynı müsabakada kameraman olarak görev yapan kişinin de koronavirüse yakalanması sebebiyle komada olduğu öğrenildi.

Kimlik bilgilerine dair hiçbir bilginin paylaşılmamış olduğu kameramanın durumu ise, arkadaşları tarafından yerel medya ile paylaşıldı.

Soyunma Odasında Röportaj Yapmıştı

Detroit Pistons sahasında ve Little Caesars Arena’da uzun yıllar boyunca görev yapan kameramanın, Pistons ve Jazz ekipleri arasındaki maçtan sonra soyunma odasında röportaj gerçekleştirdiği öğrenilmişti.

Öte yandan kameramanın koronavirüse tam anlamıyla nerede, nasıl ve ne zaman yakalandığına ilişkin ise bilgi yok. Fakat edinilen bilgilere göre, maçtan sonra 1 hafta geçtiğinde kendisini hasta hissetmeye başladığı ve evdeki ilaçları işe yaramayınca 18 Mart gününde hastaneye gitmeye karar vermiş olması ile teşhisin konulduğu biliniyor.

İlk süreçte oksijen seviyesi düştüğü için solunum cihazına bağlanan kameramanın, sonrasında ise komaya girdiği, Salı günü komadan çıktıktan sonra da nefes sıkıntısı yaşaması sebebiyle tekrar komaya alındığı öğrenildi.