Nedim Yücel: “Ayaklarımızı Yere Sağlam Basmak En İyisi”

Geride bırakmaya hazırlandığımız sezonda yakaladığı çıkışla 7Days EuroCup’da final oynayan Frutti Extra Bursaspor, Rus takımlarının EuroLeague’den ihraç edilmesinin ardından önümüzdeki sezon için lige katılması beklenen aday takımlardan biri konumunda.

Yeşil beyazlıların genel menajeri Nedim Yücel, yerel basına verdiği demeçte, önümüzdeki sezon Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele etmeleri doğrultusunda teklif gelirse bunu kabul edeceklerini fakat lige katılmak için gerek asgari şartları yerine getirmelerinin zor olduğunun altını çizdi.

“EuroLeague daveti gelirse yönetimimiz ve sponsorumuz tarafından kabul edilecektir. Kabul edelim, EuroLeague çok pahalı bir etkinlik. Şu anki bütçeyle oynamayı göze alamayız. Ekstra sponsor veya sponsorlar bulmak gerekiyor. Hele bir davet gelirse hep beraber oturup tartışırız. Bana zor bir ihtimal gibi görünüyor. Orada oynamanın riski de bir o kadar büyük. Galatasaray, Pınar Karşıyaka ve Darüşşafaka örneklerine bakarsak bir sezon sonunda dışarıda kaldıklarında ekonomik olarak birkaç yıl toparlanamadılar. Kabul edelim ki Bursaspor olarak merdivenleri çok hızlı ve koşarak çıktık. Ayaklarımızı yere sağlam basmak en iyisi.”

Bursada Bugün

Temmuz 2021’de EuroLeague’in 11 hissedarı, lige katılım için minimum bütçede bir değişikliği onayladı ve 2022-23 sezonu için 5,4 milyon Euro olan miktar 7 milyon Euro’ya yükseldi, bu da Türk takımı için oldukça yüksek bir bütçe.