Nets, Irving Takası İçin İstediği Kriterleri Netleştirdi!

Nets, Irving Takası İçin İstediği Kriterleri Netleştirdi!

22 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Brooklyn Nets cephesinde Durant konusundaki belirsizlik halen devam ederken takımın diğer yıldızı Kyrie Irving‘in ise gelecek sezon Doğu ekibinde forma giyeceğine dair ABD medyasında ortak bir görüş hakim diyebiliriz.

Durant’in aksine Irving ile Nets yönetimi arasında sular duruldu, taraflar en azından gelecek sezon için birlikte çalışmak konusunda istekli. Ancak eğer bir takım Irving’i takas etmek isterse Nets’i ikna etmek için karşılığında ne vermesi gerekir, işte bu sorunun cevabı belli oldu.

ESPN’den Marc Stein’a göre, Nets sadece draft hakları toplamak düşüncesinde değil. Görünüşe göre Nets, Kyrie için yapılacak olası bir anlaşmada katkı vermeye hazır kaliteli isimleri almak isteyecek:

Lakers, Buddy Hield ve Myles Turner için Indiana Pacers ile yaptığı görüşmelerde iki tane ilk tur draft hakkını vermeye istekli olmadığını belirtti. Bunun anlamı, Turner ve Hield’ın Lakers‘ı tekrar şampiyonluk takımı yapmak için yeterli olduğuna inanılmadığıdır.

Yine de kaynaklar, odaklanmış bir Kyrie Irving’in pahalı fiyata olsa bile Lakers’ın ilgisini çektiğini söylüyor. Lakers, Irving takasında Westbrook’un 1 yıl – 47.1 milyon dolarlık sözleşmesiyle birlikte her iki draft hakkını da teslim etmeye istekli. (seçimlerin korumasız mı yoksa korumalı mı olacağı belli değil).

Ancak bana Nets’in bu teklifi kararlı bir şekilde reddettiği söylendi. Nets, yalnızca gelecek draft hakları karşılığın Irving’i göndermek istemiyor. Görünüşe göre, Irving’den ayrılmak için takımın kazanmasına yardımcı olacak hazır oyuncular istiyorlar.

ESPN & Eurohoops