Nicolas Batum Twitter Üzerinde Açıklamalarda Bulundu

Los Angeles Clippers’ın Fransız yıldızı Nicolas Batum, sosyal medya platformu twitter üzerinden hayranlarıyla bir araya geldi. 33 yaşındaki kanat oyuncusu hayranlarına verdiği demeçte Maccabi Tel Aviv’e duyduğu hayranlıktan bahsetti.

 “Maccabi Tel Aviv’in büyük bir hayranı olarak büyüdüm. Olur mu bilmiyorum ama Avrupa’ya dönersem Maccabi’de oynarım.”

Bu sezon Los Angeles Clippers formasıyla NBA’de verimli bir sezonu geride bırakan Batum, 59 maçta 8.3 sayı, 4.3 ribaunt, 1.7 asist ve 1.0 top çalma ortalamaları yakaladı. Clippers ise play-in turnuvasında New Orleans Pelicans’a elenerek play-off resminin dışında kaldı.

33 yaşındaki Nicolas Batum 2008 sezonundan bu yana NBA’de Portland Trail Blazers, Charlotte Hornets ve Clippers formalarıyla 915 maça çıkarken 11.1 sayı, 5.1 ribaunt ve 3.5 asist ortalamaları yakalamayı başardı. Le Mans Sarthe altyapısından yetişen Fransız milli oyuncu 2011 yılında gerçekleşen lokavt sırasında SLUC Nancy ile geçici kontrat imzalayarak Avrupa’ya dönmüştü.

Geçtiğimiz yaz Tokyo Olimpiyatları’nda Fransa ile gümüş madalya kazanan Nicolas Batum, bu yaz düzenlenecek Euro Basket 2022’de ise milli formayı giymeyecek.