Nihat Emre Ekim Samsunspor Basketbol’da Görev Alacak

Nihat Emre Ekim Samsunspor Basketbol’da Görev Alacak

24 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyayı esiri altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinde son derece önemli ve beklenmedik bir aksaklığa neden oldu. Türkiye’de ise Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından verilen karara göre basketbol ligleri için ‘Beyaz Sezon’ ilanı verildi.

Beyaz Sezon kararının verilmesinin ardından, 2019-2020 oynanmamış sayıldı ve şampiyon ilanı olmadan da lig tescil edilmiş oldu. Tüm sezonu boşa çıkaran salgının ardından ise ülkede basketbol ekiplerinde yeni kararlar alınmaya başladı.

Basketbolun gelecek sezona kadar ertelenmesi ile transferlere ve yönetim değişikliklerine giden spor kulüpleri, daha iyi bir ekip kurmanın da peşine düştü. Samsunspor Basketbol ekibi de bunlar arasında yer aldı.

Edinilen bilgilere göre Karadeniz temsilcisi olan Samsunspor Basketbol için Genel Menajerlik görevine Nihat Emre Ekim getirildi ve kendisiyle de 3 senelik bir anlaşma imzalandı.

4 Yıldır Genel Menajerlik Yapıyor

Futbol sevgilisi ile ön plana çıkan Samsun şehrine, basketbol sevgisini kazandırmayı planlayan ekip, bu doğrultuda yeni kararlar almaya da yöneldi.

Uzun bir dönem Süper Lig ve Avrupa’da profesyonel olarak çok sayıda takımda oynayan Nihat Emre Ekim, son 4 yılını ise Genel Menajerlik görevi ile geçirdi. Eski basketbolcunun yeni takımı da böylelikle Samsunspor Basketbol oldu.

Güncel Yazılar