Nihat Mala: “Karakterli Oyunculardan Oluşan Bir Kadro Kuruyoruz”

Nihat Mala: “Karakterli Oyunculardan Oluşan Bir Kadro Kuruyoruz”

3 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçen sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyon olarak önümüzdeki yıl ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde genel menajer Nihat Mala, yeni sezon hedefleri ve transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Yaz döneminde takıma bir kombo gard ve pivot katmak istediklerini ifade eden Mala, önümüzdeki sezon için hedeflerini şu şekilde açıkladı:

“Yeni çıkmış takımlar için BSL’de ilk sezonlar kolay olmaz. Bütçemize uygun, karakterli oyunculardan oluşan bir kadro kuruyoruz. Çok çalışmalı ve ayağımızı yere sağlam basmalıyız. Öncelikli hedefimiz alt sıralardan uzak durup sorunsuz bir sezon geçirmek.”

Şu ana kadar takıma kattıkları üç yabancının geçmiş yıllarda BSL’de oynamış olmalarının büyük avantaj olduğunu ifade eden genel menajer sözlerine şöyle devam etti:

“Kulüp yapısını çok iyi bilen Mustafa Baki Görür, Berkay Sinirliğlu, Tolga Birer’le devam ediyoruz. Mustafa Baki, BSL’yi çok önceden hak etmiş değerli bir oyuncu. Tolga Birer bu sezon ligin sürpriz ismi olmaya aday, büyük bir yetenek. Berkay hem çok çalışkan, hem de takımı bir arada tutma özelliğine sahip.”

“Yeni yerlilerimize gelince… Yiğit Baran Sarıkaya’nın bu sezon bizde büyük çıkış yapacağına inanıyorum. Kevin Kaspar TBL’de iyi istatistikler üreten, basketbolu bilerek oynayan bir oyuncu. Ogün Sevinç deneyimi ve soğukkanlılığı ile bize katkı sağlayacak. Ata Kahraman da patlamaya hazır bir genç.”

Mala, BGL takımı için İzmir Bahçeşehir Koleji ile hem basketbol, hem eğitim için ortaklığa girdiklerini ifade edip, kulüp olarak altyapı çalışmalarının sürdüğünü söyledi:

“Manisa’da altyapılara da büyük ilgi var. Yaptığımız seçmelere yüzlerde çocuk geldi. Zaman içinde güçlü bir altyapı oluşturmak için start verdik.”

Basketfaul