Nikola Kalinic: “Oyun Benim İçin Yavaşladı; Kendimi Saha İçinde Daha İyi Kontrol Ediyorum”

Nikola Kalinic: “Oyun Benim İçin Yavaşladı; Kendimi Saha İçinde Daha İyi Kontrol Ediyorum”

19 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Bu sezon başında Kızıl Yıldız’a geri dönen Nikola Kalinic, EuroLeague sitesine özel bir röportaj verdi.

Yuvasına döndüğü için mutlu olduğunu ifade eden Nikola Kalinic’in demecinden satır başları şu şekildeydi:

“Kızılyıldız ile ilk EuroLeague maçına çıktığımda gergindim. Ancak sezon ilerledikçe daha iyi oynadığımı düşünüyorum. Geri dönmek harika hissettiriyor. Eve dönmek, birçok tanıdık yüz görmek, oyuncular, koçlar, sağlık ekibi, kulüpteki ve Belgrad’daki insanlar… Bunların hepsi iyi hissettiriyor. Şu ana kadar keyifli vakitler geçiriyorum.”

“Oyun benim için biraz daha yavaşladı. Daha sakinim. Bundan önceki süreçlerde mizacımı kontrol etmekte problemler yaşamıştım, çok çabuk alevleniyordum. Bunu dengede tutmayı veya böyle anlarda pozitif şeylere daha çok odaklanmayı öğrendim.”

“Bence takımdaki oyunculara tavsiyelerimle yardımcı olabilirim, genç veya yaşlı fark etmez.”

Kalinic’in takım arkadaşlarından Ognjen Dobric ise onun hakkında şu yorumda bulundu:

 “Takıma tecrübe ve sertlik getiriyor. Uzun yıllar boyunca Fenerbahçe‘de oynadı, ardından Valencia‘ya gitti. Nasıl oynaması gerektiğini biliyor. Ben genç bir oyuncuyum, o sebeple bana tavsiyeleri olduğunda maç veya idman fark etmeksizin ondan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Harika bir insan Kalinic, her zaman gülümsüyor.”

Nikola Kalinic’in pozisyonuna kıyasla EuroLeague’in en iyi oyuncuları arasında olduğunu belirten Luka Mitrovic ise Sırp yıldızla aynı formayı giymekten ötürü duyduğu mutluluğu şu şekilde ifade etti:

“Nikola, son 1-2 yıldır EuroLeague’de pozisyonunun en iyi oyuncuları arasında. Kızılyıldız’da onunla beraber ilk oynadığımız günden beri iyi arkadaşlar olarak kaldık. Onun yanımda olmasından ve tekrar birlikte oynamaktan ötürü çok memnunum.”

Eurohoops