Sekiz EuroLeague Kulübü Jordi Bertomeu’nun Otoritesini Sorguluyor

Sekiz EuroLeague Kulübü Jordi Bertomeu’nun Otoritesini Sorguluyor

19 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

EuroLeague Basketbol CEO’su Jordi Bertomeu‘nun otoritesi, sekiz kulübün Barselona’da düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda finansal konularla ilgili sorular sorması nedeniyle sorgulanmaya devam ediyor.

Gazzetta.gr tarafından yapılan habere göre bugün EuroLeague’in A lisansına sahip 13 hissedar ekibi, örgütün gelecek planları hakkında görüşmelerde bulunacak. Bu kulüplerden sekizinin Jordi Bertomeu hakkında ciddi şikayetleri var.

Şu anda sekiz kulübün İspanyol yönetici hakkında ciddi şikayetleri var gibi görünüyor. Bu kulüpler Olympiacos, Panathinaikos, Maccabi Tel Aviv, Zalgiris Kaunas, Anadolu Efes, Armani Milan, Bayern Münih, CSKA Moskova.

İlgili habere göre, esasen sadece Real Madrid, Barcelona ve Baskonia hala Jordi Bertomeu’nun tarafında yer alırken, Fenerbahçe ve ASVEL daha tarafsız bir duruş sergiliyor.

Pazartesi günü düzenlenen toplantıda, söz konusu sekiz kulüp, İspanyol CEO tarafından yönetilen mali konular ve yapılan aşırı harcamalar hakkında sorular yönelterek Bertomeu’yu köşeye sıkıştırdı.

Bertomeu ve bazı hissedarların takımlarıyla ilişkilerde yaşanan son krizden sonra EuroLeague, kulüplerin yürütme ve idari kararlarda daha fazla güce sahip olmasına izin verdi.

Habere göre, EuroLeague CEO’sunun bu sezonun bitmesiyle birlikte görevden çekilmesi bekleniyor.