P.J. Tucker Serbest Kalıyor

P.J. Tucker Serbest Kalıyor

21 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

2020-21 sezonunda Milwaukee Bucks ile şampiyonluk yaşadıktan sonra geçtiğimiz yaz Miami Heat ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayan P.J. Tucker kontratındaki oyuncu opsiyonunu kullanmayarak serbest kalacak.

Bu sezon Miami Heat 71 maça çıkan P.J. Tucker Eric Spoelstra’nın düzeninde özellikle savunmada takıma sertlik katarken hücumda da 7.6 sayı, 5.5 ribaunt ortalamaları yakaladı.

Miami Heat ile play-off döneminde 18 maça çıkan Tucker yayın gerisinden %45 isabetle 7.9 sayı, 5.7 ribaunt ve 1.8 asist ortalamaları yakalarken Boston Celtics’e konferans finallerinde yedinci maçta elenmekten kurtulamamışlardı.

Kontratında önümüzdeki sezon için 7.4 milyon dolarlık oyuncu opsiyonu bulunan P.J. Tucker, The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre bu opsiyonu kullanmayarak serbest kalacak.

37 yaşındaki P.J. Tucker perimetrede ligin en sert savunmacılarından biri. Bu sezon Miami Heat formasıyla yayın gerisinden normal sezonda %41.5 isabetle oynayarak kariyerinin en verimli şut performansını ortaya koydu. Savunma kabiliyetiyle NBA’de tepeye oynayan her takımın kadrosunda görmek istediği oyunculardan biri olan Tucker’ın yaz döneminde hangi takıma gideceğini bekleyip göreceğiz.