İDDİA: Simon, Anadolu Efes ile Yola Devam Edebilir!

Turkish Airlines Euroleague‘de üst üste 2. kez şampiyon olan Anadolu Efes‘de takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan isimlerden biri Krunoslav Simon‘du.

Hatta Hırvat yıldız Anadolu Efes‘in şampiyonluk yemeğinde bir veda konuşması bile yapmıştı. O dönemde gelen haberlerde ülkesine dönerek çocuklarının orada okula başlamasını istediği yazılmıştı.

Ancak YeniÇağ’da yayınlanan son haberde ise lacivert beyazlı kulüpte tam 5 yıldır görev yapan 36 yaşındaki Simon’un basketbolu Efes formasıyla bırakmak istediği belirtildi. Yakın dönemde diz ameliyatı geçiren Simon’un Efes’e olan sevgisi ve bağlılığından ötürü ‘sembolik bir ücrete’ yeni sözleşme imzalamak istediği ifade edildi.

Anadolu Efes yönetiminin de Simon’un bu jestine sıcak baktığı ve görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

Bilindiği üzere Simon’un Anadolu Efes’in yıldızı Micic ile de çok yakın bir diyaloğu bulunuyor. Parke içi ve dışında dostlukları bulunan ikilinin yollarının Efes’te kesişmesi sonrası Micic’in performansı Efes’in Avrupa’nın zirvesine çıkmasında büyük pay sahibi olmuştu.

Micic’in de Simon’un durumunu yakından takip ettiği ve arkadaşının takımda kalmasını fazlasıyla arzu ettiği ifade ediliyor.

Kaynak: YeniÇağ