Pablo Laso Sağlık Durumu Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Pablo Laso Sağlık Durumu Hakkında Açıklamalarda Bulundu

5 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Real Madrid’in başında geçirdiği 10 sezonun ardından bu yıl Liga Endesa’da Baskonia’ya karşı oynanan play-off yarı final serisinde kalp spazmı geçiren Pablo Laso, sağlık durumu hakkında twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

Pablo Laso, kardioloğunun herhangi takımı çalıştırmasına mani olacak bir sağlık sorunu olmadığını iddia etmesinin ardından, sosyal medya hesabından konuyla ilgili şunları dile getirdi:

 “Herhangi bir basketbol kulübünü profesyonel olarak eğitebileceğime dair bana tedavi veren doktorlardan tam onay aldığımı herkesle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Ayrıca dünden beri aldığım tüm ilgi ve destek için de mutluyum. Çok kısa bir süre içinde ilginize daha fazla cevap vereceğim.”

Real Madrid, başarılı teknik adamın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevden alarak, dün yaptığı resmi açıklamayla baş antrenörlük görevinde Chus Mateo’yu getirmişti. Resmi rapora göre, karar doktorlar ve kardiyoloji uzmanlarına danışılmadan önce yalnızca tıbbi nedenlere dayanıyordu.

Pablo Laso döneminde Real Madrid 2015 ve 2018 sezonlarında iki Turkish Airlines EuroLeague ve 6 Liga Endesa şampiyonluğu da dahil olmak üzere toplamda 22 kupa kazanmıştı.