Pablo Laso: “Şampiyona Karşı Elimizden Gelenin En İyisini Yapmamız Gerektiğini Biliyoruz”

Pablo Laso: “Şampiyona Karşı Elimizden Gelenin En İyisini Yapmamız Gerektiğini Biliyoruz”

29 Eylül 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in ilk haftasında evinde Anadolu Efes’i ağırlayacak Real Madrid’de baş antrenör Pablo Laso basına açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes ile oynayacakları mücadele öncesi sakat oyuncuların durumları hakkında bilgi veren deneyimli antrenör şunları kaydetti:

“Randolph ve Thompkins dışında, Taylor ve Llull’un durumları maçtan önce kararlaştırılacak. Bazı sorunları olsa bile, diğer oyuncular müsait. Avrupa şampiyonuna karşı elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğini biliyoruz. Üç yıldır aynı çekirdek oyuncularla yüksek seviyede oynayan, tüm pozisyonlarda güçlü ve iyi bir takıma karşı harika bir maç bizleri bekliyor. Geri sahaları, birbirlerini gerçekten iyi tamamlayan Anderson, Simon, Micic, Larkin ve Beaubois’i içeriyor. Oldukça tehlikeliler. Ayrıca dörtte Moerman ve Singleton gibi güçlü oyunculara sahipler ve merkezde Dunston çok fiziksel. Pleiss, çembere uzak ve çembere yakın olduğu için sahayı çok açıyor. Sanli’yi kaybettiler ama Petrusev geldi ve geçen sezon AdriyatikLigi’nin en iyi oyuncularından biriydi.”

Sportando