Pau Gasol, Pablo Laso’nun Görevden Alınması ve Formasının Emekli Edilmesi Hakkında Konuştu

Pau Gasol, Pablo Laso’nun Görevden Alınması ve Formasının Emekli Edilmesi Hakkında Konuştu

10 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

İspanyol basketbol efsanesi Pau Gasol, AS gazetesine verdiği demeçte Real Madrid tarafından sağlık sorunları gerekçe gösterilerek görevden alınan Pablo Laso ve Lakers tarafından formasının emekliye ayrılması konularında açıklamalarda bulundu.

Pablo Laso’nun görevden alınmasına şaşırdığını ifade eden Pau Gasol konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Real Madrid’in kararı beni çok şaşırttı. Real düşündüklerini yapmakta özgür, ancak uzun vadeli teknik direktöre davranış şekli şaşırtıcı. Yine de Chus Mateo yaptıklarıyla bu göreve devralmaya layık olduğunu gösterdi.”

Los Angeles Lakers ile 2009 ve 2010 yıllarında iki kez NBA şampiyonluğu yaşayan Gasol, formasının önümüzdeki sezon kulüp tarafından emekli edilebileceğini şöyle ifade etti:

“Önümüzdeki sezon tören düzenlenebilir. Franchise ve Buss ailesiyle konuştum. Hepimiz çok heyecanlıyız. Böyle bir anı hayal etmek zor. Gelirse çok duygulanacak ve benim için çok zor olacak. Bunun gerçek olabileceği için çok heyecanlıyım.”

Basketnews

Gasol, Lakers efsanesi Kareem Abdul-Jabbar ve 2020 Hall of Fame üyeleri Tim Duncan ve Kevin Garnett’e katılarak kariyerinde 20.000 sayı, 11.000 ribaunt, 3.500 asist ve 1.500 bloktan fazla rekor kıran dört NBA oyuncusundan biri. NBA kariyerinde 1226 maçta 17.0 sayı, 9.2 ribaunt ve 3.2 asist ortalamaları bulunuyor