Koç Scariolo, Brown’un Devşirilmesi Hakkında Konuştu

Koç Scariolo, Brown’un Devşirilmesi Hakkında Konuştu

11 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

İspanya Milli Takımı’nın İtalyan koçu Sergio Scariolo, İspanyol vatandaşlığına geçen Lorenzo Brown hakkında konuştu.

2022 FIBA EuroBasket’e az bir süre kala Maccabi Tel Aviv‘in yeni yıldızı Brown’ın İspanya pasaportu alması, Avrupa basketbolundaki en önemli gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor.

ABD’de yetişmiş ve İspanya liglerinde forma giymemiş bir oyuncu olarak Lorenzo Brown’ın milli takımda kullanılmak üzere İspanya vatandaşı olması, birçok kişi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Geçtiğimiz günlerde İspanya Milli Takımı kaptanı Rudy Fernandez de alınan bu karara tepki göstermişti.

Uzun yıllardır İspanya Milli Takımı’nın başantrenörlüğü görevini üstlenen Sergio Scariolo ise bu durumdan pek şikayetçi değil.

İspanya’nın AS gazetesine konuşan Scariolo, alınan bu karar hakkında şaşkınlığını belirtse de Lorenzo Brown’ın iyi bir oyuncu olduğunu söyledi:

Bundan birkaç ay önce İspanya Basketbol Federasyonu, bana Lorenzo Brown’ın ABD vatandaşlığından vazgeçerek İspanya pasaportu almaya hazır olduğunu söyledi. Bana da oyuncu hakkında bilgi sahibi olup olmadığımı sordular. Dürüst olmak gerekirse EuroLeague seviyesinde başarılı olmuş ABD’li bir oyuncunun böyle bir şeye hazır olması benim için büyük sürpriz oldu. Federasyondan Bana Lorenzo Brown hakkında bilgi sahibi olup olmadığımı sorduklarında onlara oyuncunun saha içi ve saha dışında iyi bir karaktere sahip olduğunu, takımımıza yardımcı olabileceğini söyledim. İşin politik kısmıyla ise ilgilenmiyorum. Ben yalnızca bir basketbol antrenörüyüm ve bana sorulan soru hakkında da kendi fikrimi belirttim.

AS & Eurohoops