Petkimspor Ankara Turnuvası’nda Harikalar Yarattı

6 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Basketbol Süper Ligi’nde sezon öncesi oynanan Ankara Turnuvası büyük bir heyecanla devam ediyor. Ligin yeni takımı olan Petkimspor ekibi ise, son maçta Gaziantep Basketbol ekibi ile kozlarını paylaştı. 63-53 skorla sona eren müsabakanın kazananı Petkimspor oldu.

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Salgının başlamasıyla beraber durumdan olumsuz etkilenen spor kulüpleri ise, liglerde askıya alma veya beyaz sezon ile tescil kararı almıştı.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından verilen kararla basketbol ligleri için de şampiyon ilanı olmadan tescil kararı alındığı açıklanmıştı. Bu karar üzerine öncesindeki askıya alma süreciyle beraber ülkede basketbola adeta hasret kalınmıştı.

Şimdi yeni sezon hazırlıkları içerisinde olan spor kulüplerinde, Ankara Turnuvası heyecanı yaşanıyor.

Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezon öncesi oynanan Ankara Turnuvası ile kozlarını paylaşan ekipler, parkelere tekrar dönmüş olmanın da sevincini yaşıyor.

Lige yeni katılmış olan Petkimspor ekibi de, Ankara Turnuvası’ndaki son maçta Gaziantep Basketbol ekibi ile kozlarını paylaştı. Müsabaka 63-53 skorla sona ererken, oyunun kazananı ise Petkim ekibi oldu.

3 Maçta 2 Galibiyet

Nefes kesen mücadelede, Petkimspor ekibinde Wimbush 12, Dorukhan ve Ege 11’er sayıyla skora önemli katkılarda bulunmayı başardı. Öte yandan alınan galibiyetle Aliağa ekibi turnuvayı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 mağlubiyetle tamamlamış oldu.

Güncel Yazılar