FIBA Koronavirüs Sebebiyle 3X3 Müsabakalarını İptal Etti

26 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Uluslararası Basketbol Federasyonu, 3×3 basketbolda milli takım oyunlarının iptal edildiğini açıkladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinde ciddi aksaklıkların yaşanmasına neden oluyor.

Edinilen son bilgilere göre, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), 3×3 basketbolda milli takım müsabakalarının iptal edilmesine karar verdi. Konuya ilişkin bilgilendirici açıklama, FIBA tarafından yapıldı. Dünyada vakaların artış göstermesiyle beraber, pek çok organizasyon için kritik sürecin çanları da böylelikle çalmaya başlamış oldu.

Milli takım müsabakalarının iptal edilmesine ilişkin Türkiye Basketbol Federasyonu FIBA 21’in Ağustos ayında, 3×3 basketbol milli takım müsabakalarının da yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle iptal edilmesi gerektiğine ilişkin duyuru yapılarak hatırlatmada bulunuldu.

Dünyada Vakalarda Artış Yaşanıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada pek çok spor faaliyetinde önemli aksaklıklar yaşanmaya devam ediyor. Salgının dünyada artış göstermesiyle beraber, FIBA 3X3 Asya Kupası, FIBA 3X3 Avrupa Kupası, FIBA 3X3 Afrika Kupası, FIBA 3X3 23 Yaş Altı Dünya Kupası ve FIBA 3X3 18 Yaş Altı Dünya Kupası’nın iptali de resmen duyuruldu.

Koronavirüs salgınına ilişkin günlük olarak izlemeye alınan FIBA durumu ve FIBA müsabakaları ile ilgili diğer güncellemelerin de düzenli bir şekilde duyurulmaya devam edileceği bilgisi paylaşıldı.

Güncel Yazılar