Philadelphia 76ers Montrezl Harrell’ı Kadrosuna Kattı

Philadelphia 76ers Montrezl Harrell’ı Kadrosuna Kattı

7 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA’de yaz dönemini yıldız oyuncusu James Harden’in sözleşmesinde indirime gitmesinin ardından önemli takviyeler yaparak geçiren Philadelphia 76ers, uzun rotasyonunu güçlendirdi.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre 76ers, serbest oyuncu Montrezl Harrell ile iki yıl 5.2 milyon dolar karşılığında sözleşme imzaladı. Oyuncunun kontratının son senesinde oyuncu opsiyonu bulunuyor.

Harrell geçtiğimiz sezona Wizards formasıyla başlayıp benchten gelerek takıma önemli dinamizm kazandırmıştı. Fakat sezon ortasında Washington Wizards’dan ayrılarak Charlotte Hornets’ın yolunu tuttu. Özellikle 2019-20 sezonunda Clippers formasıyla büyük çıkış yakalayan ve ligin en iyi altıncı adamı seçilen Harrell, yaz döneminde hakkında çıkan uyuşturucu madde ticareti yapma suçlaması nedeniyle uzun süredir boşta kalmıştı.

Geçtiğimiz günlerde hakkındaki suçlamaların düşmesinin ardından 28 yaşındaki uzun 76ers ile kontrat imzaladı.

Harrell pick&roll çıkışlarında potaya oldukça iyi saplanabilen bir oyuncu. Bilhassa benchten geldiğinde takıma önemli katkılar verebiliyor ki geçen sezon da Wizards ve Hornets formalarıyla 71 maçta görev alıp 13.1 sayı ve 6.1 ribaunt ortalamaları yakaladı. Sixers’da Harden gibi bir pick&roll ustasıyla oynayacak olması onun için düşüşe geçen kariyerini ve zedelenen imajını yeniden ayağa kaldırmak için oldukça iyi bir fırsat.