Golden State Warriors Hazırlık Kampı Öncesi Kanat Rotasyonunu Güçlendirmek İstiyor

Golden State Warriors Hazırlık Kampı Öncesi Kanat Rotasyonunu Güçlendirmek İstiyor

7 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Son şampiyon Golden State Warriors sezon öncesi hazırlık kampından önce NBA’in deneyimli oyuncuları Elfrid Payton, Ben McLemore, Kenneth Faried ve Rondae Hollins-Jefferson ile deneme antrenmanları gerçekleştiriyor.

Golden State Warriors, yaz döneminde şampiyon kadrodan Otto Porter Jr ve Gary Payton III gibi iki önemli görev adamını kaybetti. Bunun yanında bilhassa normal sezonda kenardan gelerek takıma önemli direnç getiren Juan Toscano-Anderson’ı Lakers’e kaptırdılar. Normal sezonda bilhassa hücumda önemli bir pas istasyonu olan Nemanja Bjelica ise Fenerbahçe Beko’ya döndü.

Bu oyuncuların yerine serbest oyuncu pazarından Donte DiVincenzo ve JaMychal Green’i kadroya kattılar. Fakat gerek Otto Porter’ın dış şut performansı ve ribaunt katkısı gerekse Gary Payton III’ün savunma katkısı ve enerjisini verebilecek bench derinliğine sahip değiller. Stephen Curry, Klay Thompson ve Draymond Green’den oluşan çekirdeğin bir sene daha yaşlandığı düşünüldüğünde, önümüzdeki sezon da şampiyonluk kovalamak için bench derinliğine ihtiyaçları olacak.

Bu anlamda NBA2K23 Yaz Ligi’nde Jonathan Kuminga’yı daha çok top yönlendirici olarak kullanıp özgürlük tanıdılar. Kuminga bu rolün altından alnının akıyla kalkamamış olsa da; geçen sezonun bir diğer çaylağı Moses Moody ise Yaz Ligi’nde çift yönlü kanat olarak takıma derinlik katabileceğini gösterdi. Ayrıca geçen sezonun tamamını menüsküs yırtığı yüzünden kaçıran James Wiseman’ın da dönüşüyle genç nüve daha önemli roller alacaktır.