Pierria Henry: “Buraya Şampiyonluk Yaşamak İçin Geldim”

Pierria Henry: “Buraya Şampiyonluk Yaşamak İçin Geldim”

1 Kasım 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Fenerbahçe Beko’nun yaz döneminde Baskonia’dan kadrosuna kattığı gard Pierria Henry, EuroLeague’in resmi sitesini bir röportaj verdi.

Senegalli oyun kurucu sözlerini sarı lacivertli kulübe şampiyonluk yaşamak için geldiğini belirterek başlarken şunları dile getirdi:

“Bu takım şu ana kadar parçası olduğum en iyi kadro. Her maçtan bir şeyler öğrenerek gün geçtikçe daha iyi hale geleceğiz. En iyinin de iyisi olmak istiyoruz. Bunun için zamana ihtiyacımız var. Bunun bilincindeyiz.”

Geçtiğimiz sezon Baskonia formasıyla Turkish Airlines EuroLeague’de hem top çalma hem de asist kategorilerinde normal sezonu lider tamamlayan Henry sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu istatistiklerde ismimin efsane oyuncularla birlikte anılması gerçekten onur verici. İş asist yapmaya gelince bana göre çok fazla bir şey yapmaya gerek yok. Asıl zor işi takım arkadaşlarım şutları isabete çevirerek yapıyor. Kadromuzda çok kaliteli oyuncular var. Bu isimlerle bir arada oynamak ve onlardan bir şeyler öğrenmek, özellikle Nando De Colo’dan, çok özel. Uzun süredir onu takip ediyorum ve onun sahada iyi yaptığı işleri oyunuma eklemek istiyorum.”

Fenerbahçe Beko’nun Sırp gardı Marko Guduric ise Pierria Henry hakkında şunları dile getirdi:

“O harika bir oyuncu. Oyunun birçok yönünde takıma önemli katkı veriyor. Ribauntlara giriyor, çok iyi savunma yapıyor. Geçtiğimiz sezon EuroLeague’in asist ve top çalma lideriydi.”