Printezis, Spanoulis’in Formasının Emekli Edilmesini İstiyor

Olympiakos‘un tecrübeli forveti Georgios Printezis, eski takım arkadaşı Vassilis Spanoulis‘in formasının emekli edilmesi gerektiğini belirtti.

Printezis, Spanoulis olmadan başlayacakları yeni sezon öncesi Eurohoops’a bir röportaj verdi ve takımının efsane isminin formasının onurlandırmasını istedi.

2011’den bu yana, tam 10 yıldır birlikte savaştıkları Spanoulis’ten yoksun olacakları garip bir sezon olacağını belirten Printezis, “Vassilis’in yokluğunda garip bir yıl olacak. Sorumluluklar benim her zaman sevdiğim bir şeydir ve bununla hiç sorunum yok. Yıllar sonra kadrounun temeli tutuldu, geniş bir kadro var ve daha az transfer yapıldı” sözlerini söyledi.

Georgios Printezis, Spanuolis’in formasının emekli edilmesinin de doğru olacağını söyledi ve “Elbette bu Vassilis için yapılmalı. Bence taraftarlar da takım da bunu çok istiyor. Olympiacos‘ta 7 numarayla oynayan başka bir oyuncu görmenin ne kadar garip olacağını düşünün” açıklamasını yaptı.

Printezis ayrıca Spanoulis’in takımda olmamasının kendisi için nasıl bir his olacağını da açıkladı ve “Özellikle onunla birçok anı yaşamış olan bizler için onun yokluğu zor. Onu hep her yerde gördük, çok zaman geçirdik. Basketbol kariyeri bitmiş olabilir ancak iyi bir arkadaş olmaya devam ediyor. Vassilis kazanan bir zihniyet getirdi. Birçok kişi kendisine hayran bırakan bir insandı. Bir oyuncunun Vassilis ile bir tutulması yanlış olur. Her oyuncunun kendine has bir kişiliği, özelliği vardır” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Eurohoops