Real Madrid, Jayce Carroll’un Emekliliği İçin Tören Düzenleyecek

Real Madrid, Jayce Carroll’un Emekliliği İçin Tören Düzenleyecek

26 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague finalinde Anadolu Efes’e kaybeden Real Madrid, efsane oyuncularından  Amerikalı şutör gard Jayce Carroll‘ın emekliliği için bir tören düzenlemeye karar verdi.

İspanyol devinde 709 maçla en çok karşılaşmada görev alan oyuncusu olan Carroll, şu anda zamanının büyük bölümünü Utah’taki çiftliğinde geçiriyor. Ancak ABD’li şutör gard, eflatun beyazlıların kendisi için düzenleyeceği ödül töreni için önümüzdeki günlerde Madrid’e dönecek.

39 yaşındaki Carroll, Madrid’e olası bir dönüş hakkında bir cevap vermeden geçen sezonun sonunda ayrıldı. Zaman geçtikçe geri dönmeyeceği ve profesyonel basketbolu bırakacağı düşünüldü, ancak Real Madrid’in şutör gardla kontrat imzalamaya istekli olmaması, takımın sezon içinde yayın gerisinden istenilen yüzdeyi yakalayamamasına yol açan faktörlerden biri oldu.

Carroll, Nisan ayında 39 yaşına girmesine rağmen, Madrid ona geçen sezon başka bir sözleşme teklifinde bulundu. Oyuncu hiç cevap vermedi, ancak Başkan Florentino Perez’in favori oyuncularından biri olarak, ona düşünmesi için zaman verdiler. Sezon öncesi bir oyuncu 20 numarayı istediğinde ona Jaycee için ayrıldığı söylendi. Yakın zamana kadar, Carroll’ın yüzü takımın bir üyesi olarak takımın resmi web sitesinde yer alıyordu. Resmi ve adı, Belgrad’daki Final Four’dan kısa bir süre önce çekildi.

2011’de Pablo Laso’nun başa geçmesinin ardından takıma katılan Jayce Carroll kulüpte geçirdiği 10 sezonda 20 şampiyonluk kazandı. İki  EuroLeague, beş İspanya Ligi, altı Kupa, bir çok Süper Kupa ve bir Kıtalararası kupa.