Danilo Gallinari Geleceği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Danilo Gallinari Geleceği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

25 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Atlanta Hawks’ın İtalyan yıldızı Danilo Gallinari, Euro Basket 2022 öncesi İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen etkinlikte basının soruları yanıtladı.

İtalyan forvet, yaklaşmakta olan FIBA Euro Basket 2022, geleceği ve İtalyan milli takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Euro Basket 2022’de İtalya formasını giymek için sabırsızlandığını dile getiren 33 yaşındaki yıldız, milli forma için ilk günkü heyecanı duyduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Uygunum ve umarım takıma katılırım. Hepimiz heyecanlıyız ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Milli takımın mavi formasını giymek her zaman duygusal olarak inanılmaz, 14 yaşındayken olduğu gibi. Hiçbir şey değişmedi. Açıklaması zor bir duygu.”

Geleceğine ilişkin açıklamalarda da bulunan İtalyan yıldız bir gün Avrupa’ya döneceğini ama henüz zamanın gelmediğini vurguladı:

“Birkaç yıl daha Amerika’da oynamayı planlıyorum, ancak kariyerime burada başladım ve orada da bitirmek istiyorum. Bu benim kafam konuşuyor; bacaklarımın ve vücudumun ne söyleyeceğini göreceğiz. Henüz değil. EuroLeague en üst düzeyde önemli bir yarışma ve fiziksel olarak orada olmanız gerekiyor. Bu gerçekleştirmek istediğim bir rüya.”

Ağustos ayında 33 yaşına girecek Galllinari bu yaz kontratının son senesine girecek ve her ne kadar maaşı 22 milyon dolar olsa da bunun sadece 5 milyon dolarlık garanti ücret. Atlanta Hawks’taki geleceği hakkında konuşan Danilo Gallinari şunları söyledi:

“Her şey onlara bağlı, bana değil. Sözleşme durumu topu ellerine veriyor ve karar vermek için hala biraz zamanları var”

Basketnews