Satoransky: “Ülkeme Dönmek İstiyorum.”

Satoransky: “Ülkeme Dönmek İstiyorum.”

21 Mart 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Tüm Dünya’yı etkisi alan coronavirüs salgını nedeniyle NBA de iptal edilen önemli organizasyonlarından biriydi.

ABD hükümeti dünya genelindeki vatandaşlarını ülkelerine çağırırken NBA’de forma giyen uluslararası oyuncular da aynı şekilde ülkelerine dönmek istiyorlar.

Chicago Bulls forması giyen Çek yıldız Tomas Satoransky, Daily Herald’a verdiği röportajda kulüp sahiplerine para kazandırmak için ABD’de kalmak istemediğini belirtti ve ailesiyle bearber ülkesi Çekya’ya dönmek istediğini yineledi.

Satoransky’nin açıklamaları şu şekilde:

Burada kalıp, takım sahiplerinin sezonu bitirmeye çalıştıklarını izlemek hiç de hoş değil. Bundan memnun değilim çünkü biz – eşim ve kızımla birlikte – Çekya’ya dönmek istiyoruz. Bu sezonun iptal edileceğini düşünüyorum ancak bu bana bağlı değil

28 yaşındaki tecrübeli guard bu sezon 65 maçta ortalama 28.9 dakika sahada kalırken, 9.9 sayı, 3.9 ribaund, 5.4 asist istatistikleri ile genç oyunculardan oluşan Bulls kadrosuna liderlik etmişti. Avrupa’daki oyuncuların evlerine döndüğü bu günlerde Onun da ülkesine dönmek istemesi normal ancak NBA’de devam eden kontratı var ve maaşını almaya devam ediyor. Dolayısıyla izin verip vermeme tamamen takımın insiyatifinde ki ABD’nin aldığı kararlar doğrultusunda ülkeye geri alınmama durumu da söz konusu olabilir corona tehlikesi devam ederse. Bulls yönetimi de haklı olarak bu riske girmek istememiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=5iJxzWwM7ng