FIBA Efsanesi Borislav Stankovic 94 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

FIBA Efsanesi Borislav Stankovic 94 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

21 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

FIBA’da efsane olarak bilinen isimlerden biri Borislav Stankovic, 94 yaşında hayatını kaybederek aramızdan ayrıldı. 1976 ve 2002 yılları aralığında FIBA’da Genel Sekreter olarak görev alan, aynı zamanda IOC üyesi olan Stankovic, ayrılışı ile spor dünyasını üstü.

FIBA’nın efsaneleri arasında yer alan Borislav Stankovic, 94 yaşında hayata gözlerini yumdu. 1976 ve 2002 yılları arasında FIBA Genel Sekreteri olarak görev yapan Stankovic, aynı zamanda IOC’a da üye olan isimlerden biri olarak biliniyordu.

Hayatını 94 yaşında kaybeden ve aramızdan ayrılan Stankovic, bu haber ile spor dünyasını da derinden yaraladı.

Mücadele Gücünü Artıran İsimlerden Biri Olmuştu

Özellikle de NBA Başkanı David Stern ile yakın çalışma içerisinde yer alan FIBA Genel Sekreteri, olimpiyat ile dünya kupalarında da mücadele gücünü artıran, efsane destekleyici isimlerden biri olarak biliniyordu.

Öte yandan Stankovic, olimpiyatta profesyonel oyuncuların da oynama yolunu açanlar arasında ilk sıralarda gelen efsane isimlerden biri olmuştu.

Neredeyse 1 asra yakın bir yaşam süren FIBA Genel Sekreteri, geride bırakmış olduğu destek projeleri ve spora olan sevgisi ile anılmaya devam edecek.