Shane Larkin’den İsim Kararını Verdi

Shane Larkin’den İsim Kararını Verdi

9 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Anadolu Efes ekibinin yıldız oyuncusu olan Shane Larkin, geçtiğimiz haftalarda Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı’nda forma giyeceğini resmen duyurmuştu. O günün ardından oyuncunun adının ne olacağı da spor dünyasının gündemine oturmuştu.

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nda forma giyeceğini açıklayan Anadolu Efes oyuncusu Shane Larkin, bu açıklamasının ardından Türk halkı tarafından daha özel bir ilgi ile karşılandı. Oyuncunun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hideyet Türkoğlu tarafından duyurulmasının ardından ise yıldız sporcunun adını değiştirip değiştirmeyeceği en fazla merak edilen konular arasındaki yerini almıştı.

Adını değiştirip değiştirmeyeceği ve değiştirme kararı verecekse de ne olacağı ile ilgili birçok soru işaretini beraberinde getiren bu durumun ardından ise Larkin net açıklamayı bugün paylaştı.

Ay Yıldızlı Formayı Shane Larkin Olarak Giyecek

Yıldız oyuncunun ay yıldızlı formayı giymesine ilişkin resmi açıklamayı öncelikle Türkiye Basketbol Federasyon yaptı. Anadolu Efes oyuncusunun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının resmen onaydan geçtiğini bildiren federasyon, 1992 doğumlu olan Larkin’in Türk vatandaşlığı kanunun 12’inci maddesinin A bendine göre ve Cumhurbaşkanı’nın da 6 Şubat 2020 tarihinde 2020/2088 kararı ile Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığının yanı sıra Türk vatandaşlığını da edinmiş olduğu resmen bildirildi.

İsim değiştirme zorunluluğu bulunmayan yıldızın ise bu onayın ardından ismini değiştirmek istemediği bilgisi edinildi.