Shengelia, Yeni Takımı Hakkında Konuştu ve NBA’de Şampiyonluk Tahminini Açıkladı

Shengelia, Yeni Takımı Hakkında Konuştu ve NBA’de Şampiyonluk Tahminini Açıkladı

20 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague‘de bu yazın en önemli transferlerinden birine imza atan, Baskonia’dan ayrılarak CSKA Moskova ile anlaşan Tornike Shengelia, yeni takımının YouTube kanalında samimi açıklamalarda bulundu.

Bu transferin yanlızca sportif olarak değil, politik açıdan da ne kadar büyük ses getirdiğini Gürcistan Devlet Başkanı’nın gündeme oturan açıklamlarından da anlamış oldu.

Gürcü yıldız Rus ekibine transferinin ardından ilk kez kamera karşısına geçerek samimi açıklamalarda bulundu ve hedefleriyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Görüşmeler uzun sürdü, dolayısıyla düşünecek zamanım oldu. Eski takımım ile her şeyi başardım. Kariyerimde bir şeyleri değiştirme, İspanya’dan ayrılma vakti gelmişti.

EuroLeague’in son şampiyonuna geldiğim için mutluyum. Avrupa’nın en iyi takımlarından biri. CSKA’nın çok güçlü bir kadrosu var. Final Four için savaşmalıyız. Daha sonra işlerin nasıl gideceğini göreceğiz.

Nikola (Milutinov), Olympiakos’ta oynadığı zaman en sevdiğim pivottu. Bence harika bir ikili olmaya hazırız. Pota çevresinde çok güçlüyüz. Hep birlikte çalışmaya başladık. Nikola ile kimya oluşturmamız zaman alacak ama çok iyimser bakıyorum.

CSKA Resmi YouTube Hesabı

Daniel Hackett’tan 23 numaralı formayı almaya İtalyan oyuncuyu ikna eden Shengelia, bununla ilgili şunları söyledi:

Babamla hiç alakası yok bu numaranın. Bu numarayı seviyorum çünkü gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri giydi bu numarayı. Kişisel bir konu ve bu konuda konuşmak istemiyorum. Doğru zaman geldiğinde açıklarım. Danny (Hackett) harika biri. 23 numarayı bana vermek isteyip istemediğini öğrenmek için aradığımda cümlemi bile bitirmeme izin vermeden ‘Sorun değil’ dedi. Ayrıca bir oyuncu olarak bana büyük saygı duyduğunu ve yeni takımımda huzurlu hissetmemi istediğini, bunun için numarasını vermesi gerekiyorsa sorun olmayacağını söyledi.

Çok mutlu oldum. Telefonda sarılamadım ama eğer yanımda olsa sarılırdım. Bu arada Danny’ye bir kez daha herkesin huzurunda teşekkür etmek ve böyle harika bir insanın giydiği numarayı giyecek olmanın büyük bir onur olduğunu söylemek istiyorum. Onun için hazırladığım bir hediyeyi yakında alacak.

CSKA Resmi YouTube Hesabı

NBA şampiyonluğuna kimin ulaşacağı ile ilgili fikirleri konusunda ise Shengelia şunları söyledi:

Bence salgın olmasa Lakers derdim. Ancak artık tahmin yapmak çok zor. Takım ismi bile veremiyorum. Bence favorilerden biri olmayacak, sürpriz bir takım olacak. Portland diyeceğim.

CSKA Resmi YouTube Hesabı