Simmons’ın Yeni Adresi Batı Konferansı Olabilir

Simmons’ın Yeni Adresi Batı Konferansı Olabilir

14 Ocak 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Philadelphia 76ers‘ın Avustralyalı yıldızı Ben Simmons yaz döneminde bu yana takımla birlikte olmak istemediğini hem sözlü olarak defalarca kez dile getirdi hem de yaptığı aksiyonlarla.

Simmon son dönemde takımının kendisini takaslaması için elinden geleni yaptı adeta; takım arkadaşları ile iletişimi kesti, antrenmaları ve maçları ekti. Ama bu yaptıkları takaslanmasını sağlamadığı gibi ayrıca milyon dolarlar ve ligdeki repütasyonunu kaybetmesine neden oldu.

NBA muhabiri Mo Mooncey’e göre Simmons’ın Batı Konferansı’ndaki tercihi iki takım arasında: Golden State Warriors ve Dallas Mavericks. Habere göre Simmons, Warriors ihtimalinin çok olası olmadığının bilincinde ve Sixers’ın karşılığında çok fazla şey istediğini düşünüyor. Bu sürecin kendisinin takaslanamamasıyla sonuçlanmasından ise büyük endişe duyuyor.

Büyük resimde 25 yaşındaki Simmons’ın neden Warriors ve Mavericks’e gitmeyi tercih ettiği çok açık: İki takım da kadrosuyla Ben Simmons için belki de en uyumlu ekipler. Ancak bu noktada kimsenin herhangi bir takasın gerçekleşeceğine kendini çok inandırmaması en hayırlısı olacaktır.

Kaynak: Eurohoops