Singleton: “Ataman Beni Kuban Döneminden Beri Takip Ediyordu.”

Singleton: “Ataman Beni Kuban Döneminden Beri Takip Ediyordu.”

6 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Anadolu Efes‘in yıldız forveti Chris Singleton, taraftarların sorularını yanıtladı.

Eurohoops’ın Instagram canlı yayınına katılan Anadolu Efes‘in tecrübeli oyuncusu, neden lacivert beyazlıları tercih ettiğini ve yeni kontratı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Birleşik Amerikalı oyuncu öncelikle geçtiğimiz sezonun başında neden temsilcimizi tercih ettiğini açıkladı:

Anadolu Efes’e gelmemde Ergin Ataman’ın etkisi oldu. Beni, Kuban döneminden beri uzunca bir süredir takip ediyordu. Avrupa’ya dönme kararı aldığımda kafamda sadece Anadolu Efes ve Ergin Ataman vardı.

Singleton, performansının artmasındaki sebeplerin başında da Ataman’ı gösterdi ve şöyle devam etti:

Anadolu Efes’te performansımın artmasının sebebi olarak Ergin Ataman’ın katkısını ve bana verdiği özgürlüğün çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Doğru bir zamanda Efes’e geldim.

2020-21 sezonu için lacivert beyazlılarla opsiyonlu bir kontratı bulunan tecrübeli oyuncus, bu konuda ise şu ifadeleri kullandı:

Anadolu Efes gelecek sezon için benimle sözleşme yenilemeyi isterse ben de kesinlikle takımda kalmak istiyorum.

Başarılı forvet ile Milano da yakından ilgileniyor.

Geçtiğimiz sene Eylül ayında lacivert beyazlılarla 1+1 yıllık kontrat imzalayan Singleton, başarılı bir sezon geçirmiş ve beklentileri karşılamıştı, özellikle savunmada enerjisi ve çok yönlülüğü ile fark yaratmıştı. Yeni sezonda da Moerman ile beraber 4 numarada koç Ataman’ın en güvendiği isimler olacaklar.

2.06 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli isim, Euroleague sahnesinde sezon askıya alınana kadar 28 maçta ortalama 26 dakika süre almış ve 7.8 sayı, %45.1 3sayı, 4.4 ribaund, 1.0 asist, 1.3 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=4NQJHFC-gKI