Barcelona’nın Antrenman Programlarına İlişkin Açıklama

Barcelona’nın Antrenman Programlarına İlişkin Açıklama

5 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada ligler süresiz olarak ertelendi. Bu süreçte antrenmanlar da yine askıya alındı. Tedbir gereği bir araya gelmeyen sporcular çalışmalarını evlerinde sürdürdü. Barcelona’nın antrenörü Svetislav Pesic de gelecek haftaya ilişkin önemli açıklamalara imza attı.

Koronavirüs salgını sürecinde ülkelerde yavaş yavaş toparlanma sürecinin başlaması ile de büyük çapta bir hazırlık dönemi başlaması için planlar yapılıyor. Uzun bir süredir spor faaliyetlerinin durmasına neden olan salgın, tüm koşullara rağmen ise endişe ve paniğin yaşanmasının önüne geçemiyor.

Salgından özellikle etkilenen ülkeler arasında ilk sırada Amerika Birleşik Devletleri gelirken, arkasından ise İtalya ve İspanya geliyor. Avrupa’nın da son derece olumsuz etkilendiği Kovid-19 döneminde, sporcular ve spor kulüpleri ise ne yapacağını şaşırmış durumda.

Gelecek Hafta İçin Umut Var

İspanya’da salgının bir nebze olsun hafiflemesi ise, antrenmanlar için iyi haberlerin duyulmasına neden oluyor.

Barcelona ekibinde Basketbol Koçu Svetislav Pesic de takımının son durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kovid-19 salgını sürecinde takımının durumunu her gün kontrol ettiğini ifade eden Pesic, gelecek haftaya ilişkin de iyi haberler verdi. Pazartesi ve Salı günü idmanlara başlanması için de dileklerde bulunan antrenör, salgın öncesinde ise iyi durumda olduklarını belirtti. Fakat meselenin Barcelona olması sebebiyle de bunun yeterli gelmeyeceğinin altını çizdi.