Sırbistan Milli Takımı Toplanıyor!

Sırbistan Milli Takımı Toplanıyor!

23 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Pandemi Sırbistan Milli Takımı‘nı durduramadı!

Covid salgını nedeniyle Avrupa’da bir çok lig iptal edilmiş olsa da bu durum Sırbistan Milli Takımı’nı engelleyemedi. Kamp için belirlenen 31 kişilik aday kadroda ING Basketbol Süper Ligi’nden de 2 isim yer alacak.

Sırbistan Basketbol Federasyonu, gelecekteki turnuvalara hazırlanmak için takımın 25 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında Kopaonik’te bir kamp gerçekleştireceğini belirtti. Tabiki oyuncuların kamp önesinde covid testine alınacağı, sonrasında kampın başlayacağı da ifade edildi.

Kampa NBA oyuncuları ve devam eden Almanya ile İspanya Ligi’nde yer alan oyuncular çağırılmadı. Ligimizden ise Anadolu Efes forması giyen yıldız guard Vasilije Micic ve Fenerbahçe Beko forması giyen Nikola Kalinic davet edildi.

İşte Sırbistan Milli Takımı’na davet edilen isimler:

Milos Teodosic, Miroslav Raduljica, Stefan Jovic, Vasilije Micic, Nemanja Nedovic, Nikola Kalinic, Ognjen Jaramaz, Rade Zagorac, Stefan Bircevic, Uros Trifunovic, Nikola Jankovic, Novica Velickovic, Luka Asceric, Nikola Rebic, Branko Lazic, Ognjen Dobric, Dejan Davidovac , Borisa Simanic, Nikola Jovanovic, Ognjen Kuzmic, Stefan Djordjevic, Stefan Pot, Marko Pecarski, Aleksa Radanov, Marko Radovanovic, Aleksa Avramovic, Nemanja Dangubic, Luka Mitrovic, Dalibor Ilic, Stefan Jankovic ve Aleksej Pokushevski