Şöhretler Müzesine Seçilen Kukoc, Jordan ve Pippen’a Kendi Tarzıyla Teşekkür Etmeyi Unutmadı

Chicago Bulls‘un efsane kadrosunun önemli parçalarından biri olan Hırvat yıldız Toni Kukoc, 11 Eylül’de düzenlenen törenle Basketbol Şöhretler Müzesi’ne katıldı.

90’lı yılların ilk döneminde Avrupa’nın en önemli yıldızlarından biri olan Kukoc, NBA‘e adım attıktan sonra da tarihin gelmiş geçmiş en iyi takımlarından biri olan Jordan liderliğindeki Bulls ile 3 kez şampiyonluk sevinci yaşamıştı. Kukoc, bu bağlamda bir çok Avrupalı oyuncuya da NBA kapılarını açan, başı çeken isimlerden biriydi kuşkusuz. Kariyerinin bitmesinden, emekli olmasından 15 yıl sonras ise şöhretler müzesine adını yazdırdı.

Tören esnasında majesleri Jordan ve Bulls’un sahibi Reinsdorf tarafından şöhretler müzesine eşlik edilen Kukoc bir teşekkür konuşması yaptı eski takım arkadaşları Jordan ile Pippen’a da kendi tarzıyla mesajını iletti:

Jordan ve Pippen’a 1992 Olimpiyatlarında k*çımı tekmeledikleri için teşekkür etmek istiyorum. Onların bu yaptığı benim Chicago Bulls’un önemli bir parçası haline gelmek için daha fazla motive olup çok çalışmama neden oldu.

Eurohoops

52 yaşındaki efsane isim, konuşmasında NBA’e gitmesinde büyük payı olan Jerry Reinsdorf ve dönemin Bulls Genel Menajeri Jerry Krause’a da “Jerry Reinsdorf ve Jerry Krause’a da ısrarcı şekilde beni Bulls’a getirmek istedikleri ve inandıkları için teşekkür ederim. O dönemde Avrupalı oyuncuların NBA’de oynaması bu kadar yaygın değildi.” diyerek teşekkür etti.