İDDİA: Marc Gasol, Kariyerine Girona’da Devam Edecek!

İspanyol yıldız Marc Gasol’ün Avrupa’daki yeni rotası beklendiği gibi FC Barcelona olmayacak!

Lakers’ın takas yoluyla Memphis’e gönderdiği tecrübeli uzunun yeni takımı ile bıy-out konusunda masaya oturduğu ve kariyerine İspanya’da ailesinin yanında devam edeceği dedikoduları ABD medyasında yüksek sesle dile getiriliyor artık.

Bu senaryo gerçekleşirse Gasol, tam 13 yıl aranın ardından tekrar Avrupa’ya geri dönmüş olacak. Elbette bu haberlerin artmasıyla İspanyol medyası onu da hemen ağabeyi Pau gibi büyük başarılar elde ettiği Barça ile birlikte yazıp çizmeye başladı. Ancak Barça’nın mevcut finansal yapısının bu transfer için uygun olmadığı biliniyordu.

L’Esportiu de Catalunya’nın haberine göre Gasol, halihazırda sahibi olduğu ve daha önce formasını da giydiği İspanya LEB Oro kulüplerinden Girona‘da kariyerine devam edecek, yakın zamanda sözleşme imzalaması bekleniyor yeni sezon için.

Tecrübeli uzun NBA’e gelmeden önce 2006-08 yılları arasında formasını terlettiği Girona’daki son sezonunda Liga Endesa’nın MVP’si seçilmişti.

36 yaşındaki Marc, geçen sezon Lakers ile 52 maçta forma giymiş ve 5.0 sayı, 4.1 ribaund, 2.1 asist ortalamaları yakalamıştı.